Si ka nisur cdo gje

Charl’s Bistro (Bar, Pub) prej 17 vitesh është një pikë referimi në jetën e natës së Tiranës. Me një kapacitet prej 500 vendesh, ndodhemi në qendër të ish Bllokut, të një vilë dykatëshe, me verandë në katin e dytë të gjelbëruar. Charl’s është i arreduar me stil frymëzues ndërmjet klasikes dhe modernes.

Ne jemi lokali i parë dhe më i famshëm i muzikës LIVE në Shqipëri, ku kane luajtur YJET e MUZIKES BOTERORE, dhe nga mbarë trevat SHQIPTARE.

Në vitet 2003, 2004,2005, 2006, 2007 kemi ogranizuar në ambjentet tona festat e bienales së Tiranës. Nuk mund të lemë pa përmenduar gjithashtu bashkepunimet promocionale me kompanitë të mëdha botërore dhe Shqiptare. Shumë grupe apo solistë të suksesshëm shqiptarë dhe të huaja si: Eugent Bushpepa, Keli Band, Gent Rushi & Band, Kujtim Prodani, Vikena Kamenica, Elhaida Dani, Mariza Ikonomi, Juljana Pasha, Altin Goci, Renis Gjoka, Rubin Kaso & Band, Gledis, Grupi Burn, Grupi NA, Lynx, All In Band, Janex Trio, Vesa Smolica & Band, Vedat Ademi, Aleksander Gjoka, Redon Makashi, Mateos Frroku & Band, The Curlies, Haliband, Zanzi Bar, NRG Band, Dren Abazi, Mentor Haziri , Xuxi, Gypsy Grove, Offchestra, Shpat Deda, Petter Pan Quartet, Florent Abrashi, Latino Band, Humus, Asgje sikur dielli, Kthellu, UNIT BAND, Nita Latifi & Band, Flaka Krelani, Valon Shehu, Ivana & Rock Trio, Hard Band, Harri Mata Harri, Loco Band, , Maria Jaz Quartet, Funky Punks. Orges Toce & The Octus Rockus Band, Son Cuba Son (Grupi i famshem KUBAN) Grupi Dulumba nga Cekia etj.

Charl’s Bistro ka qenë organizatore e shumë koncerteve madhështore si ai i vitit 2006 në Pallatin e kongrese të kontautorit Goran Bregovic, Koncetit të Sean Paul në stadiumin Kombëtar Qemal Stafa, apo dhe grupit legjendar nga Kosova Gjurmët, të organizuar në Pallatin e Kongreseve.

Kualitet

Përzgjedhja e klientelës, muzikës, ushqimit dhe shërbimit që ofrojmë, ka bërë që të jemi vend-takimi i preferuar për njerëz të çdo moshë.

Origjinal

Vendi ideal për të provuar shumëllojshmërinë e pijeve të huaja dhe vendase, Ku spikasin birrat Gjermane, Skoceze dhe Irlandeze.

I Pakrahasueshëm

Charl’s Bistro, me një kapacitet prej 500 vendesh, është i arreduar me stil frymëzues ndërmjet klasikes dhe modernes.

Argëtim

Charl’s Bistro është vendi i përkryer për festat e përjavëshme me muzikë LIVE dhe DJ dhe shumëllojshmëri pijesh dhe gatime te gatuara me profesionalizëm.

Muzikë Live

Lokali i parë dhe më i famshëm i muzikës LIVE në Shqipëri, ku kanë luajtur Yjet e muzikës botërore, dhe nga mbarë trevat Shqiptare.

Atmosferë

Muzikë Live dhe Argëtim për këdo që ka kaluar orët e mbrëmjes tek ne dhe ka festuar me shoqërinë ! Charl’s , vendi ku ndihen mirë të gjithë !

Shije e pakrahasueshme

Ne festojmë sëbashkë

Tradita e muzikës LIVE vazhdon në Charl’s, çdo fundjavë me grupe të huaja dhe vendase për tju bërë mbrëmjet tuaja më të bukura.
Gjithashtu jemi të hapur për prenotimime që mund të bëni për festa me miqtë apo me kompaninë tuaj!

168

Different beers

2590

Customers

347

Draft beers

live music and draft beers